неділя, 25 листопада 2018 р.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Сьогоднішній світ довкола нас, на жаль, часто сповнений насильства: жорстокість ллється на нас із екранів, ми бачимо агресивні образи в рекламі та ЗМІ, а останнім часом у країні відбуваються трагічні події, які торкаються кожної і кожного. Лише за минулі три десятиліття проблема насильства щодо жінок, дітей (дані досліджень засвідчують, що близько 95 % потерпілих від домашнього насильства – це жінки, а у 75 % випадків від домашнього насильства страждають діти), а тепер і гендерного насильства як ширшого явища, стала предметом обговорення в політичному полі й серед широкої громадськості – як на національному, так і на міжнародному рівні.
Щорічна акція «16 днів проти гендерного насильства» (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року.
Дати 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством по відношенню до жінок та 10 грудня – Міжнародний день прав людини, вибрані не випадково. Це зроблено для того, щоб символічно пов’язати насильство по відношенню до жінок і права людини. Кожна з дат означена фактами й аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства, як у громадській, так і приватній сферах, є порушенням прав людини.
Цей 16-денний період також включає інші важливі дати.
29 листопада – Міжнародний день правозахисників. З 29 листопада 2004 року було визнано необхідність захисту самих тих людей, які захищають права інших. Метою кампанії є інформування громадськості про те, що жінки, які борються за визнання своїх прав і свобод, і всі активісти/-ки, які відстоюють права людини, систематично стикаються з насильством у результаті своєї діяльності або через їх стать.
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІД. У цей день з 1988 року стартує щорічна кампанія, що проводиться з метою актуалізації проблеми і розвитку програм із запобігання поширенню ВІЛ // СНІД.
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством. З 2004 року цей день визнаний днем боротьби з рабством, запобігання торгівлі людьми, зокрема сексуальної експлуатації.
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Тема цього дня – досягнення рівних прав для людей, що мають психо-фізичні обмеження.
5 грудня – Міжнародний день волонтера і економічного розвитку. Визнання вкладу діяльності волонтерів і волонтерок, їхнього значного внеску в економічний і соціальний розвиток на місцевих, національних та міжнародних рівнях.
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі. Ненависть до жінок, які виступають за рівні можливості, стала причиною вбивства 14 студенток і поранень ще 9 жінок і 4 чоловіків в Монреальській інженерній школі в 1989 році. Убивця-антифемініст написав у передсмертній записці, як він ненавидить жінок, які почали здобувати інженерну освіту, та інших видатних жінок свого часу. Після цієї шокуючої події групи жінок по всій країні почали організовувати марші, акції на підтримку освітніх програм організацій, що борються за ліквідацію всіх форм насильства над жінками, були встановлені меморіали на честь загиблих. У 1991 році Канадський уряд проголосив 6 грудня Національним днем ​​поминання жертв Монреальської бійні. Кілька матерів загиблих дівчат створили групи з лобіювання обмеження законів, які дозволяють зберігання зброї, і щодо підвищення обізнаності суспільства про проблему насильства по відношенню до жінок. З 1991 року стартувала кампанія «Біла стрічка», ініційована канадськими чоловіками. Зараз вона проводиться в 57 країнах, і її основне завдання полягає в підтримці зусиль чоловіків і юнаків в боротьбі проти насильства над жінками.
10 грудня – Міжнародний день прав людини. 10 грудня 1948 року народи всього світу об’єдналися для того, щоб раз і назавжди знищити привид геноциду, породжений Другою світовою війною. Універсальна Декларація прав людини була одним з перших найважливіших досягнень Організації Об’єднаних Націй, яка проголосила філософію боротьби з геноцидом за допомогою міжнародних законодавчих механізмів. Резолюція 217А (III) Генеральної Асамблеї ООН визначає Універсальну Декларацію прав людини «як загальний стандарт для всіх людей і всіх націй у сфері соціальних відносин і дотримання прав і свобод людини».


Похожее изображение

Немає коментарів:

Дописати коментар